Друго, исправљено издање
Књига Његовог Високопреосвештенства Митрополита тверског и кашинског г. Амвросија, под називом „Померање границе срца“, у преводу на српски језик, свим домаћим читаоцима је доступна од марта месеца 2019. године.
Књига је на руском језику први пут објављена у јуну месецу 2018. године, и то у издању Петроградске духовне академије, где је Високопреосвећени Митрополит Амвросије обављао дужност ректора поменуте духовне школе. Превод књиге на српски језик у издању Подворја Српске православне цркве у Москви и издавачке куће „Православац“ из Шапца, урадио је Преосвећени Епископ моравички +Антоније (Пателић) (1970-2024), први старешина обновљеног Подворја СПЦ у Москви и викар Његове Светости Патријарха српског. Друго, исправљено издање књиге, објављено је у октобру месецу 2024. године, у издању Агенције за издаваштво „Бернар“, Подворја Српске православне цркве у Москви и Задужбине Епископа Антонија (Пантелића).
Књига је посвећена свим изазовима са којима се у свом свакодневном раду сусретао њен аутор, тада архиепископ петергофски и ректор Санкт-Петербургшке духовне академије, а сада Митрополит тверски и кашински.
У књизи, која носи надасве занимљив поднаслов: Ако желите пронаћи Бога, тражите Га у вама
блиским људима, Митрополит Амвросије обрађује нека од најзначајнијих питања, као што су:
васпитавање младих људи, практиковање молитве, монашки живот, али и искушења и могућности која са собом носи савремено окружење у коме живимо.
Будући да у књизи постоји и посебно поглавље посвећено Великом посту и његовом духовном значају на основу примера из текста Великог покајног канона преподобног Андреја Критског, објављивање првог превода књиге у првим данима Велике четрдесетнице представља велико духовно богатсво за све православне вернике Српске Цркве.
Књига је написана савременим језиком, због чега је за врло кратко време освојила срца широког круга људи, на првом месту младих боготражитеља. Због тога верујемо да ће она бити занимљива
и нашој православној омладини, ђацима и студентима духовних школа Српске православне цркве, али и свима онима који траже одговоре на питања да ли је духовни живот могућ у савременом свету, како изгледа духовно образовање, у чему је значај Великог поста и како изгледа живот монаха?